fbpx

Animacje reklamowe 

Animacje reklamowe i tworzenie animacji  to jeden z najbardziej lubianych formatów filmów online i jest wiele powodów, dla których jest to możliwe! Są zabawne, piękne dla oka i mogą dostarczyć wielu istotnych informacji w kreatywny, angażujący i skuteczny sposób – przynajmniej JEŚLI zrobisz to dobrze.

A najlepsza część? Wydaje się, że publiczność nie ma ich dość !

Rzecz w tym, że wiele zależy od tworzenia  animowanych reklam, które trafiają we właściwe miejsce wśród widzów. Dlatego dzisiaj zadamy sobie pytanie co sprawia, że są one skuteczne.

Co to jest reklama animowana?

Mówiąc najprościej, animowane reklamy to krótkie filmy animowane, które mają promować produkty lub usługi firmy.

Ten rodzaj reklamy jest często wyświetlany za pośrednictwem kanałów telewizyjnych lub cyfrowych, zwłaszcza za pośrednictwem platform społecznościowych, takich jak YouTube i Facebook

Tam animowane reklamy mogą być prezentowane jako filmy banerowe lub typu In-Stream. W pierwszym przypadku reklama składa się z banera z osadzonym wideo, podczas gdy drugi termin odnosi się do reklamy odtwarzanej w organicznym poście wideo. 

Po co tworzyć niesamowite animowane reklamy?

Animacja jest potężna i niewiele osób w dzisiejszych czasach by się z tym nie zgadzało. Ponadto reklama animowana może trafić do każdego rodzaju odbiorców i dostarczyć dowolnego przekazu.

To główny powód, dla którego większość firm dodaje reklamy z kreskówek do swojej ogólnej strategii marketingowej. Musisz tylko znaleźć odpowiednie dla siebie podejście!

Ale jeśli szukasz więcej szczegółów, oto kilka aspektów, które pokazują siłę reklam animowanych:

  • Dostosowywanie i elastyczność: Po pierwsze, animacja sama w sobie zapewnia niezrównaną swobodę, jeśli chodzi o wprowadzanie w życie pomysłów reklamowych – pozwalając Twojej kreatywności rozwinąć się w kierunki, w które inne formaty uniemożliwiłyby zagłębienie się w koszty lub wręcz niemożliwe. 
  • Współczynniki konwersji: animowane reklamy okazały się niezwykle skuteczne pod względem generowania potencjalnych klientów i konwersji. Dobrze umieszczona reklama zintegrowana z ogólną strategią marketingową może ułatwić krytyczne punkty przejścia na Twojej ścieżce i znacznie zwiększyć prawdopodobieństwo podjęcia decyzji o zakupie.
  • Ceny: podobnie jak w przypadku pozostałych działań marketingowych, to, co możesz, a czego nie możesz zrobić, jest podyktowane budżetem. Osiągnięcie standardów jakości na poziomie profesjonalnym jest znacznie bardziej opłacalne dzięki animacji, ponieważ podobne wideo zrobione z materiałami z akcji na żywo może z łatwością kosztować trzy razy więcej!
  • Odwołanie: Dobrze wykonane animacje reklamowe szybko przyciągają uwagę widzów – co może zmienić grę, gdy skupisz się na platformach społecznościowych i podobnych szybkich mediach dystrybucji online.

Jak zbudować najlepsze animowane reklamy –  komercyjne filmy?

Czyli skuteczne tworzenie animacji 

Chociaż mogłabym napisać kilka książek o wszystkich elementach, które wpływają na wyobrażanie sobie niesamowitych pomysłów na animacje i tworzenie świetnych reklam przy użyciu animacji, oto pięć, które uważamy za kluczowe:

Jakość przekazu: świadomie lub nieświadomie odbiorcy online oceniają niezawodność Twoich produktów lub usług na podstawie jakości treści. Upewnienie się, że Twój film robi właściwe wrażenie dzięki dopracowanej i przemyślanej formie, ma to kluczowe znaczenie. 

Kierowanie: Efektywne dzieła są tworzone z myślą o jasno określonej grupie docelowej. W ten sposób możesz dostosować jego elementy, aby rezonowały z konkretnym tłumem, do którego próbuje się odwołać.

Branding: Skuteczne reklamy z kreskówek wykorzystują inteligentne techniki brandingu – takie jak dobór koloru i umieszczenie logo – w celu wzmocnienia przekazu i subtelnej, ale skutecznej promocji wizerunku firmy.

Rytm: animowane reklamy, które działają, zwykle mają nieskazitelne tempo, rytm, który taktuje akcję i historię w odpowiedni sposób, aby zapewnić rozrywkę i zaangażowanie widzów przez cały czas.

Komunikat: nawet jeśli wszystkie inne elementy są na miejscu, reklamy, które nie mają jasnego przekazu lub nie przekazują go dokładnie , zwykle nie spełniają  swojego przeznaczenia.

A jeśli szukasz świetnych animowanych reklam 2D, takich jak te, po prostu skontaktuj się z nami!